
Z naszego bloga

Solidna, masywna patelnia kuchenna jest doskonała do przygotowywania potraw nie tylko na kuchence ale dzięki odpinanej rączce również w piekarniku. Patelnia do grillowania posiada wysokiej jakości powłokę zapobiegającą przywieraniu potraw oraz dno wykonane ze stali nierdzewnej. Odpinana rączką nie tylko pozwala na zapiekanie potraw w piekarniku - sprawia również że patelnia zajmuje mniej miejsca w szafkach kuchennych podczas przechowywania oraz mycia w zmywarce.
W zewnętrznych narożnikach patelnia znajdują się specjalne wcięcia ułatwiające zlewanie nadmiaru tłuszczu.
Patelnia jest odpowiednia do wszystkich rodzajów kuchenek łącznie z kuchenkami indukcyjnymi. Odpowiednia do piekarników gazowych, elektrycznych oraz z termoobiegiem. Można myć w zmywarce. Produkt objęty 5 letnią gwarancją producenta.
Polipropylen uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych tworzyw sztucznych. Często spotykany jest w opakowaniach żywności. Polipropylen jest wolny od szkodliwego bisfenolu A (BPA free).
Rozporządzenie Framework Regulation (EC) 1935/2004 (L338/4) potwierdza, że produkty nadają się do stosowania w kontakcie z żywnością. Składniki danych produktów nie przedostają się do jedzenie w ilości zagrażającej zdrowiu człowieka, nie zmieniają składu jedzenia w niedopuszczalny sposób, ani nie pogarszają smaku i zapachu żywności.Produkty przewidziane do stosowania w kontakcie z jedzeniem powinny posiadać symbol kieliszka i widelca, jeżeli produkt jest oficjalnie zatwierdzony do tego celu.Wszystkie produkty SAGA spełniają wymagania stawiane przez Amerykańską Agencję do spraw Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration) i posiadają niezależny certyfikat zgodny z Dyrektywą BfR EU Regulation1935/2004 dotyczącą materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
We wszystkich produktach marki Tescoma z powłoką antyadhezyjną stosowane są powłoki na bazie PTFE. Są to np. powłoki Teflon Classic, Teflon Platinum Plus , Xynflon itp.