Darmowa dostawa od 250,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karmienie dzieci i niemowląt poza domem

2020-03-22
Karmienie dzieci i niemowląt poza domem

Karmienie dziecka poza domem może stanowić wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Najczęściej rodzice zaopatrują się w dużą torbę, w której schowane są różnego rodzaju gadżety, ułatwiające podanie posiłku dziecku, które nie jest karmione piersią. W jaki sposób karmić dziecko poza domem? O czym należy pamiętać i z jakich gadżetów warto wykorzystać?

Karmienie dziecka poza domem - w czym tkwi trudność?

Wielu osobom temat może wydawać się błahy... W czym może leżeć trudność w karmieniu dziecka poza domem? Pierwszą trudnością, jaką mogą napotkać osoby przebywające z dzieckiem poza domem, jest jego ciekawość świata, która utrudnia skupienie na spożyciu posiłku. Ciekawe i nowe rzeczy absorbują uwagę dziecka, uniemożliwiając skupienie uwagi. Kolejną problematyczną kwestią może okazać się problem związany np. z podaniem jedzenia dziecku w taki sposób, aby nie wysypało się ani nie wylało.

Karmienie piersią poza domem

Kobiety karmiące piersią współcześnie mogą spotkać się z dezaprobatą społeczeństwa związaną z eksponowaniem piersi, zwłaszcza w miejscach publicznych. Spora część społeczeństwa uważa to za naturalne zjawisko, jednak wiele osób jest tym zniesmaczona. W takiej sytuacji nie warto kombinować z mlekiem modyfikowanym. Zmiana pokarmu naturalnego na sztuczne może wiązać się z ryzykiem nietolerancji. Mleko należy odciągnąć z piersi w domu i zamknąć w szczelnej butelce do karmienia niemowląt. W naszej ofercie znajdą Państwo butelki ze smoczkami antykolkowymi przypominającymi do złudzenia sutki mamy. Dziecko nie zauważy różnicy w karmieniu, a mama nie będzie musiała wstydzić się tej czynności lub szukać ustronnego miejsca - zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko będzie bardzo głodne. 

Karmienie mlekiem modyfikowanym

Wiele kobiet uważa, iż karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, niż karmienie piersią i konieczność ciągłej obserwacji piersi i obciągania zbyt dużych ilości mleka. Warto jednak pamiętać, iż karmienie mlekiem modyfikowanym może wiązać się z wieloma trudnościami, takimi, jak na przykład higieniczne przewiezienie mleka, czy odmierzenie jego odpowiedniej ilości. W naszej ofercie znajdą Państwo pojemniki pozwalające na przechowanie odmierzonych porcji mleka modyfikowanego. Trzy przegrody dają możliwość umieszczenia aż trzech porcji pokarmu, dlatego w nagłej sytuacji rodzic nie będzie musiał szukać miarek, dbać o wsypanie odpowiedniej ilości. Czynność tę można wykonać w domu, a podczas wyjazdu wsypać do butelki, zalać wodą i podać dziecku gotowy pokarm. 

Karmienie większych dzieci

Problematyczne jest nie tylko karmienie noworodków i niemowlaków, ale także dzieci, które jedzą same. W tej sytuacji doskonałą propozycją karmienia większych dzieci poza domem jest zastosowanie pojemników podróżnych do karmienia, które pozwolą na zachowanie dobrej jakości jedzenia dla naszego malucha. Żadne jedzenie na wynos nie może równać się z propozycją przygotowaną przez mamę, dlatego tego typu pojemniki to udogodnienie w podróży oraz sposób na to, aby dziecko idąc do przedszkola, szkoły czy na wycieczkę, mogło zabrać z domu ulubione produkty i w wolnej chwili bez trudu je skonsumować. Niektóre pojemniki podróżne zawierają w zestawie łyżeczkę wraz z miejscem na jej przechowanie. Dla dzieci mających zróżnicowane preferencje smakowe przewidziane są także pojemniki, które umożliwiają przechowanie aż sześciu różnych pokarmów. Pojemniki schowane są w wygodnym pokrowcu, dlatego po umieszczeniu ich w słoiczkach torbę należy zamknąć i zabrać w podróż. Oczywiście istnieje możliwość przechowywania w nich zarówno suchych, jak i mokrych dań.
Pojemnik podróżny na pokarm dla dziecka - łyżeczka w zestawie

O czym jeszcze należy pamiętać w podróży z dzieckiem?

Powyżej przedstawione zostały sposoby na wygodne i szybkie karmienie dziecka w podróży. Oprócz wymienionych powyżej gadżetów, ułatwiających karmienie dziecka w podróży, zakupić warto także dodatków gadżety, takie jak:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1700 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Bardzo pomocny gadżet w kuchni.
2024-05-04
Rewelacja tak trzymać:)
pixelpixel